Aplikace Google Chrome


iSpeech

Rady pro práci v aplikaci Google Classroom.

Pro fungování aplikace Učebna Google je třeba mít telefon zabezpečen kódem nebo gestem (zabezpečení telefonu proti jeho neoprávněnému použití cizí osobou). Pokud nemáte nastaven kód telefonu ani gesto, kterým odemknete telefon, aplikace bude hlásit "zažádejte administrátora o povolení....". Pokud si zabezpečíte telefon proti odemknutí, aplikace bude fungovat správně.

 

Pokud po spuštění aplikace vidíte tuto obrazovku, nejste přihlášeni do učebny pod svým školním účtem.

V tomto případě klikněte na vyznačené místo!

 

Pokud již máte školní účet v aplikaci nastaven, stačí kliknout na jméno a vybrat školní účet. Poté se v aplikaci zobrazí předměty a můžete plnit úkoly. Jestli ještě školní účet nastaven v aplikaci nemáte, klikněte na Přidat další účet!

Po kliknutí na Přidat další účet se zobrazí obrazovka, kde můžete přidat Google účet (váš školní email).
Po zadání školního emailu a vašeho hesla klikněte na modré tlačítko Další! Tím se v aplikaci učebna objeví váš školní účet.

Jak odevzdat v aplikaci Učebna Google vypracovaný úkol pomocí fotografie.

Pokud máte zadán úkol, který musíte vypracovat mimo aplikaci, vstupte do zadaného úkolu a klikněte na vyznačenou šipku!

Klikněte na přidat přílohu!Klikněte na tlačítko Vyfotit!

Po vyfocení úkolu se zobrazí přiložená fotografie v příloze. Pokud máte více stránek pro odevzdání, postup zopakujte. Až budete mít všechny fotky nahrané, klikněte na modré tlačítko Odevzdat! Tím se úkol odevzdá učiteli.

Jak vypracovat v aplikaci Učebna Google úkol zadaný v Google dokumentu.

Google učebna umožňuje kromě kvízu zadat také úkol v Google dokumentu. Pokud takový úkol dostanete, zde je návod, jak ho vypracovat.

Po otevření předmětu a v něm zadaného úkolu je třeba kliknout na vyznačenou šipku (na rozdíl od kvízu, úkol v Google dokumentu není hned vidět).

Klikněte na zadaný úkol!Zobrazí se daný úkol. Aby jste v něm mohli pracovat, klikněte na vyznačené tlačítko!

Po vypracování úkolu klikněte na vyznačené modré tlačítko!Pokud potřebujete ještě úkol opravit, slouží k tomu ikona tužky vpravo dole. Jestli je vše v pořádku, klikněte na červeně zakroužkovaný křížek!

Klikněte na označenou šipku!  Všimněte si, že není vidět vaše úprava dokumentu. Přesto učiteli přijde dokument tak, jak jste ho upravili.

Klikněte na tlačítko Odevzdat! Tím se vypracovaný úkol odevzdá učiteli.