eTwinning 2016-17

• Intercultural project
  • Wir bauen Brücken
  • Reisen macht uns Spaß

Dva z těchto projektů byly oceněny Národním i Evropským certifikátem kvality, za projekt Wir bauen Brücken jsme obdrželi i 3. národní cenu eTwinning a Evropskou jazykovou cenu Label.

Around Europe in 40 Days

Národní certifikát kvalityEvropský certifikát kvality

Wir bauen Brücken

Národní certifikát kvalityEvropský certifikát kvality

3. národní cena eTwiningEvropská jazyková cena Label

Brožura Evropská jazyková cena Label 2018 (873.88 kB)

Brožura Kulturní dědictví in eTwinning (1.71 MB)

Mezinárodní kontaktní seminář - Štiřín

Mezinárodní kontaktní seminář - ŠtiřínZačátek školního roku 2016-17 byl pro naši školu mimořádně úspěšný. Ve dnech 1. – 3. září 2016 měla Mgr. Jana Anděl Valečková možnost zúčastnit se mezinárodního kontaktního semináře eTwinning, který se konal na zámku Štiřín. Na semináři, jehož cílem bylo ukázat možnost propojení aktivity eTwinning a programu Erasmus+, se sešlo na 60 účastníků z 15 evropských zemí: České republiky, Slovenska, Rakouska, Polska, Dánska, Švédska, Islandu, Finska, Estonska, Litvy, Španělska, Portugalska, Chorvatska, Slovinska a Bulharska. Atmosféra na semináři byla nezapomenutelná, vznikla zde nová přátelství, jeho účastníci vytvořili 14 projektů, které budou v letošním školním roce uskutečněny jako eTwinningové (tedy žáci budou spolupracovat prostřednictvím moderních komunikačních a informačních technologií) a v případě jejich úspěšnosti by se mohly v příštím roce změnit na projekty financované z programu Erasmus+ (v takovém případě by se žáci mohli se svými zahraničními kamarády setkat i osobně).

Národní konference Erasmus+/eTwinning - Štiřín

Národní konference Erasmus+/eTwinning - ŠtiřínVe dnech 13. – 15. října 2016 se konala Národní konference Erasmus+ / eTwinning na zámku Štiřín, kde Mgr. Jana Anděl Valečková převzala Národní certifikáty kvality za tři loňské eTwinningové projekty: eTwinning is sharing, Geography through Postcards a Kulturerbe meiner Gegend ist Kulturerbe des ganzen Kontinents. Toto ocenění je udělováno jen nejlepším projektům, pro naši školu znamená velký úspěch. Poděkování patří všem žákům, kteří se na něm podíleli, reprezentovali naši školu opravdu se ctí. Doufáme, že i v letošním školním roce bude naše spolupráce se zahraničními partnery úspěšná. Konference se zúčastnila rovněž Bc. Veronika Tichá, která se v letošním školním roce aktivně zapojila do eTwinningu.