Menu
Základní škola Přimda
Základní školaPřimda
Základní škola Přimda Rozvíjíme se, abychom mohli rozvíjet

Čas na relax v Historickém parku Bärnau-Tachov

Bärnau

Ve čtvrtek 16. května se žáci 3. a 9. třídy Základní školy v Přimdě, kteří společně pracují na eTwinningovém projektu Čas na relax, vydali na exkursi do Historického parku v Bärnau.

Cestou se zastavili u Böttgerova památníku na Pavlově Studenci a stručně se seznámili s historií bývalé třetí nejlidnatější obce tachovského okresu. Vzhledem k tomu, že se obec rozkládala v blízkosti státní hranice, jedinými jejími pozůstatky jsou již zmíněný Böttgerův památník a hřbitov.

Po příjezdu do Bärnau se přimdské skupině věnovala tamní muzejní pedagožka, paní Petra Musilová. Provedla třeťačky po Historickém parku a poutavou formou jim vyprávěla o středověku a jednotlivých stavbách, které v parku navštívili. Na závěr prohlídky si pak děti měly možnost vyzkoušet, jak se rozdělával oheň pomocí pazourku a křesadla, a poté si upekly chléb na klacku. Chutnal výtečně.

Deváťáci navštívili park již poněkolikáté, tentokrát si proto zvolili čistě zážitkovou pedagogiku. I oni se potrápili s rozděláváním ohně pomocí pazourku a křesadla. Přestože byli zruční a vykřesali jisker spoustu, oheň se jim rozdělat nepodařilo. Náladu jim to však nezkazilo a vlastnoručně upečený chléb chutnal i jim.

Další aktivitou, kterou si mohli vyzkoušet, byla lukostřelba a hod oštěpem. Obojí trochu komplikoval poměrně silný vítr, nicméně mnohým se terč zasáhnout podařilo.

Příjemně strávené dopoledne v Bärnau bylo opravdu relaxem, žáci i jejich doprovod si je si je užili.

Bärnau

Datum vložení: 16. 5. 2024 19:16
Datum poslední aktualizace: 17. 5. 2024 19:18

Škola

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Mobilní aplikace

Aktuální informace od nás
Přímo ve vašem telefonu
Stáhněte si naši mobilní aplikaci na