Menu
Základní škola Přimda
Základní školaPřimda
Základní škola Přimda Rozvíjíme se, abychom mohli rozvíjet

Česko-slovenské setkání

Na Hradě

V týdnu od 4. do 8. prosince hostila naše škola 17 žáků a tři vyučující z partnerské Základní školy Š. M. Daxnera v Rimavské Sobotě. Z naší školy se setkání zúčastnili žáci 9. a částečně i ročníku 8.

Po úvodním seznámení prostřednictvím ledolamek čekal žáky obou škol teambuilding, jehož cílem bylo stmelení šesti mezinárodních skupin.

Tématem setkání bylo cestování a poznávání jiných zemí. Každý z týmů reprezentoval jeden evropský stát: Českou republiku, Dánsko, Francii, Itálii, Španělsko a Švýcarsko. Úkolem bylo představit ostatním týmům zvolený stát prostřednictvím divadélka Kamishibai – skupiny mohly vytvořit příběh o dané zemi, turistického průvodce aj.

V úterý dopoledne si slovenští žáci společně s přimdskými osmáky vyzkoušeli nové výtvarné techniky (obrácenou kresbu a malování do mouky) a běhací diktát. Školu také navštívil Mikuláš v doprovodu čertů a andělů a přinesl balíčky i všem účastníkům setkání. Odpoledne byly na programu sportovní aktivity v tělocvičně.

Ve středu se účastníci setkání vydali do Plzně, kde si nejprve protáhli těla v aréně Jump Family a poté si vyzkoušeli své znalosti z přírodních věd v expozicích Techmanie.

Ve čtvrtek se cílem společného výletu stala Praha. Na Pražském hradě čekala týmy úkolová Hra na Hrad a po ní pak v Rychlovka na Karlově mostě a bojovka na Kampě.

Pátek byl věnován adventním dílnám a výrobě vánočních dekorací a dárků. Žáci si vyzkoušeli výrobu ozdob z překližky, tvořili vyšívaná přáníčka, plstěné sovičky, vlněné čepičky a sněhuláky z vatových kuliček, vyráběli svíčky z včelího vosku a šili vánoční skřítky.

Pozdě odpoledne představila každá skupina svoji „zemi“ prostřednictvím divadélka Kamishibai. Na závěr pak žáci setkání zhodnotili pomocí jednoduchých dotazníků. Setkání bylo oficiálně zakončeno společnou večeří ve školní jídelně. Ve skutečnosti ale neskončilo, jen dětem po týdnu aktivního učení nastal volný čas a odpočinek, který trávily podle svých zájmů – někteří na diskotéce, jiní prostým povídáním si. Poslední dvě noci (od čtvrtka do soboty) totiž spali jak slovenští, tak čeští žáci společně ve školní tělocvičně, a měli tedy možnost trávit společně i volný čas.

Všechno jednou končí a stejně tak skončilo i toto příjemné mezinárodní setkání. V sobotu ráno se slovenská výprava vydala na dlouho cestu k domovu a nedlouho po ní vyrazili do svých domovů i přimdští žáci.

Setkání se – dle hodnocení jeho účastníků – vydařilo. Poděkování patří všem pedagogům i žákům, kteří se na jeho organizaci podíleli. Už nyní se mohou těšit ne červen, kdy by pro změnu oni měli vycestovat do Rimavské Soboty.

Na HraděSpolečná fotografie u vánočního stromu na Pražském hradě

Datum vložení: 9. 12. 2023 20:26
Datum poslední aktualizace: 1. 1. 2024 20:31

Škola

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
26 27 28 29 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Mobilní aplikace

Aktuální informace od nás
Přímo ve vašem telefonu
Stáhněte si naši mobilní aplikaci na