Setkání, jež bylo finančně podpořeno z Česko-německého fondu budoucnosti a programu Erasmus+, se zúčastnilo 32 žáků (osm z každé školy). Organizátorkami setkání byly Astrid Wiethaler (Státní reálná škola Landshut) a Susanne Stewens (Gymnasium Hanse Leinbergera Landshut).
Program byl bohatý a pestrý. Během slavnostního zahájení setkání přivítali všechny účastníky ředitelé obou německých škol – Eva Geppert ze Státní reálné školy Landshut a Ulrich Kosterhon z Gymnasia Hanse Leinbergera. Oba vyjádřili radost nad tím, že budou žáci českých a německých škol spolupracovat, a popřáli všem, aby se setkání vydařilo. Zmínili rovněž své předky, kteří pocházeli z území dnešní České republiky.
Úvodní aktivitou byla jazyková animace, kterou zprostředkovaly pracovnice Tandemu. Sloužila nejen jako seznámení s jazykem sousedů (tedy němčinou a češtinou), ale i jako tzv. ledolamky.
Odpoledne čekalo žáky setkání se starostou města Landshut a workshop v místním museu. Žáci byli rozděleni do osmi čtyřčlenných mezinárodních týmů, jejich úkolem bylo natočit společně krátký animovaný film. Výsledky své práce si prohlédli po společné večeři ve škole.
V sobotu dopoledne se mezinárodní skupinky žáků vydaly do ulic Landshutu, kde poznávali krásy města za pomoci aplikace Actionbound. Odpoledne bylo věnované sportu. Během návštěvy lezecké haly měli žáci možnost vyzkoušet si bouldering a lezení s instruktory. Den zakončila společná večeře a zábava v klubu mládeže.
Posledním dnem byla neděle. Žáci nejprve formou krátkých dotazníků zhodnotili setkání v Landshutu a poté v mezinárodních týmech plánovali, co by rádi zařadili na program dalšího setkání, které se má uskutečnit na přelomu dubna a května v Praze. Po společném obědě a zpěvu tří vánočních písní nastalo loučení a odjezd domů. Na shledanou v Praze!