Menu
Základní škola Přimda
Základní školaPřimda
Základní škola Přimda Rozvíjíme se, abychom mohli rozvíjet

Stínování v CSŠ Dolný Kubín

Den Evropy - D. Kubín

Mgr. Jana Anděl Valečková měla možnost navštívit v týdnu od 6. do 10. května partnerskou školu v Dolním Kubíně na Slovensku a vyzkoušet si díky programu Erasmus+ tzv. stínování.

Základní škola Přimda a Cirkevná spojená škola Dolný Kubín spolupracují úspěšně již několik let na mezinárodních projektech v rámci eTwinningu. V letošním roce spolu realizují společný projekt Čas na relax.

V průběhu stínování v CSŠ měla Mgr. Anděl Valečková možnost prohlédnout si školu a seznámit se s výstupy různých projektů a jiných školních aktivit, pozorovat využívání projektové výuky na 1. stupni ZŠ (aktivity ke Dni Evropy), navštívit hodiny informatiky a výtvarné výchovy v různých ročnících 1. i 2. stupně, seznámit se s využíváním virtuální reality ve výuce. V neposlední řadě si také prohlédla školní zahradu. Předem dohodnutý program byl narušen v úterý 7. května nečekaným poplachem – byl ohlášen bombový útok ve slovenských školách. Pedagožka se tak zcela neplánovaně zúčastnila i evakuace školy, která proběhla naprosto profesionálně a disciplinovaně. I přes úterní nucené opuštění školy se podařilo realizovat téměř všechny naplánované aktivity stínování.

Ve škole ji mimo jiné zaujaly četné relax zóny – příjemná odpočinková místa, která mohou žáci využívat v rámci well-beingu nejen o přestávkách, ale také například při četbě knih v hodinách slovenského jazyka a literatury.

Ve volném čase se Mgr. Anděl Valečková pod vedením své kolegyně a projektové partnerky Mgr. Janky Lastičové seznamovala s historií a kulturou Dolního Kubína a se slavnými osobnostmi, jež v tomto krásném slovenském městě žily a působily (P. O. Hviezdoslav, J. Matúška,…).

Ze svého pobytu si vyučující odvezla spoustu nových zkušeností, které bude moci dále využívat ve své praxi a sdílet s ostatními kolegy a kolegyněmi. Kromě toho měla možnost podílet se na realizaci aktivit projektu Čas na relax.

Obrovský dík patří řediteli CSŠ, Mgr. Ľudovítu Mačorovi, který stínování ve své škole umožnil a seznámil ji s využíváním VR ve výuce, a Mgr. Jance Lastičové, jež měla hlavní zásluhu na naplánování všech aktivit stínování v CSŠ a byla mentorkou své české kolegyně. Veliký dík náleží také Mgr. Evě Dieškové a Mgr. Ľudmile Chomistekové, jejichž hodiny informatiky mohla vyučující naší školy navštívit. Stínování v CSŠ Dolný Kubín bylo neocenitelnou zkušeností.

Den Evropy - D. Kubín

Datum vložení: 11. 5. 2024 12:24
Datum poslední aktualizace: 11. 5. 2024 22:27

Škola

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Mobilní aplikace

Aktuální informace od nás
Přímo ve vašem telefonu
Stáhněte si naši mobilní aplikaci na