Entdecke Polen mit Bolek und Lolek


iSpeech.org
Jednalo se o česko-polský projekt založený na německé soutěži Die Deutschen und ihre östlichen Nachbarn. Tématem soutěže bylo tentokrát Polsko, průvodci projektem se nám proto stali Bolek a Lolek. Při hodnocení soutěže získali naši žáci cenu v kategorii komiksy. Slavnostní předávání cen se bude konat v červenci v Bamberku.
V rámci projektu se žáci nejprve představili (natočili krátká videa), vytvářeli komiksy s postavičkami Bolka a Lolka, seznámili partnery s typickými vánočními a velikonočními zvyky, společně namalovali středověké šindele, malovali obrázku jako polský umělec Nikifor, vytvořili polsko-bavorskou zahrádku a deskovou hru o Bolkovi a Lolkovi.
Do projektu se zapojili žáci 8. ročníku.
Zde je odkaz na TwinSpace projektu.

Náš projekt byl úspěšný - v bavorské soutěži Die Deutschen und ihre östlichen Nachbarn - Wir in Europa obdržel 2. místo. Díky tomu se dva naši žáci - Jan Chavík a Kristián Halla - mohli 23. - 25. července 2019 zúčastnit slavnostního předávání ocenění v Bamberku. Setkali se zde rovněž se svými dvěma kamarádkami z Polska.

Projekt získal národní certifikát kvality, který převzali zástupci naší školy z rukou primátora Plzně Mgr. Martina Baxy, radní Plzeňského kraje Mgr. et Mgr. Lucie Kantorové a vedoucí odboru školního vzdělávání DZS Mgr. Pavly Šabatkové dne 4. října 2019 v plzeňském Centru robotiky.